Acun ve Şehrazat uzlaştılar

57

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 ekranlarında “O Ses Türkiye” şarkı yarışmasında Besteci ve söz yazarı Şehrazat kendisine  ait olan , “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz Yaz Yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” adlı eserlerinin izinsiz kullanıldığı belirterek Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı.

Yaklaşık 2 yıl boyunca süren dava geçtiğimiz yıl sona ermişti. Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi Acun Ilıcalı ve TV8’i Şehrazat’a yasal faiziyle birlikte 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti.

Bu karar sonrası Acun Ilıcalı yaptığı bir açıklama ile temyize gideceğini açıklarken söz yazarı Şehrazat ise Acun Ilıcalı ve TV8 için 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkeme’sine başvurarak yeni bir dava açmıştı.

Söz yazarı Şehrazat’ın açtığı ikinci davada karar çabuk çıktı.

Bugün görülen davaya taraflar ve avukatları katılmazken davacı Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Mahkeme hakimi söz yazarı davacı Şehrazat’ın ve avukatlarının davalı taraf ile anlaştıklarını yazılı beyan ile sunulması üzerine mahkeme heyeti olarak davanın düşürülmesi yönünde karar verildiğini açıkladı .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.