Murat Övüç Ermenilere yönelik konuşmalarından beraat etti

225

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kısa sürede fenomen olan Murat Övüç hakkında “Halkın bir kesimini ırk temelli aşağılama” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında hakim karşısına çıktı. Murat Övüç ve avukatı  İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya katılırken duruşmada savunmasını yapan Övüç “ Sosyal medyada paylaştığım videonun tamamı izlendiğinde söylediğim sözlerin Kim Kardashian adlı kadın için söylendiğini ve  Türkiye’deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara hakaret etmediğim zaten anlaşılacaktır. Bu sözleri söyleme sebebim de Kim Kardashian denilen kişinin Osmanlı’ya ve köklerimize hakaret ettiği için kendimce tepki verdim. Hakkımdaki kabul etmiyorum.” dedi.

Müşteki avukatı da söz alarak Murat Övüç’ün sosyal medyada paylaştığı videosunda ‘Pis Ermeniler’ şeklinde sözler kullanarak atılı suçu işlemiştir. Şahsı belirtmeden bir toplum için o kelimeleri kullanmış ve paylaşım içeriği açıktır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Murat Övüç ve müşteki avukatlarının açıklamalarından sonra mahkeme heyeti açılan davada sanığın üstüne atılı suçla ilgili kastın bulunmadığına yer vererek, Murat Övüç’ün beraatine karar verdi.

Mahkeme çıkışında takipçileriyle bir video paylaşan Murat Övüç “Türkiye’de iyi ki adalet var. Mahkemeden çıktım ve hakkımda beraat kararı verildi.  Benim için Ermeni kardeşlerim kendilerine hakaret ettiğimi düşünerek dava açmışlar. Bu davadan iki kez beraat ettim. . Türkiye’de bulunan bütün Ermenileri çok seviyorum. Hepsine yardımlarda bulunuyorum. Hayat hepimizin, dünya hepimizin. Bana dava açan Simon Bey’i de çok seviyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.