Sultanbeyli Belediyesi Uluslararası Kısa Film Yarışması heyecanı başlıyor

110

Bu yıl ilk kez Sultanbeyli Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Kısa Film Yarışması’nda belki de dünya genelinde bir ilke imza atılacak bit uygulamaya sahne olacak. Düzenlenecek olan Kısa Film Yarışması’nda nitelikli yapımların artması ve yeni yeteneklerin cesaretlendirilmesi amacıyla yarışmada finale kaldığı halde derece alamayan kısa filmlerin yapımcılarına gösterim telifi adı altında 2 bin TL. ödeme yapılması kararlaştırıldı.

 Sultanbeyli Belediyesi Kısa Film Yarışması’nda deneysel, kurmaca ve animasyon türünde yapılan kısa filmler yarışırken yarışma sonucunda birinci olan film 15 bin TL. ödül kazanırken ikinci olan kısa film 10 bin TL. üçüncü olan kısa film de 7 bin TL. ödül kazanacak. Yarışmanın finalinde Yunus Emre anısına verilmek üzere 10 bin TL.’lik ayrı bir özel ödül verilirken on filmin yarışacağı uluslararası kategoride ise birinci olan film 1.000 Euro’luk para ödülünün sahibi olacak. 

Sultanbeyli Belediyesi Kısa Film Yarışmasına katılmak için son başvuru tarihi olarak 20 Nisan 2021 olarak belirlenirken Yarışma 4-5 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan bu yarışmaya bir çok yapımcı ve yönetmenin katılımı beklenirken aynı zamanda yaklaşık 1,5 yıldır yaşanan pandemi döneminde etkilenen sinema sektöründeki bir çok girişimcisinin yarışmaya katılması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.