Gürgen Öz’den sert tepki

174

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan videoda Samsun’da dün İbrahim Zarap eski eşi E.M.’yi 5 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde öldüresiye dövdü. İbrahim Zarap’ın çocuğunun yanında eşine tekme ve yumruklar atarken çiftin küçük kızının “Anne” diye ağlamasına rağmen eşini dövmeye devam etti.

Mahalleli tarafından Zarap darp edilireek polislere teslim edilmesinin ardından emniyete ifadesi alınmış ve adliye sevk edilirken “öldürmeye teşebbüs” suçundan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Konuyla ilgili olarak birçok ünlü sanatçı tepkilerini sosyal medyadan paylaşırken oyuncu Gürgen Öz  Instagram hesabından bir video yayınladı. Öz açıklamalarına, “Yine evin içinde kendi kendimi gülerken yakaladım ama bu çok acı bir gülme” sözleriyle başladı.

Videosunda açıklamalarına devam eden Gürgen Öz “Samsun’da küçük kızının yanında kocası tarafından tekme tokat dövülen kadının videosunu izlediniz mi?    Rezil ve berbat ötesi bir durum. Adam çocuğunun gözleri önünde annesini kafasını yerden yere vuruyor ve tekmeliyor. Bundan 15-20 yıl önce böyle bir olay olsa çevredeki apartmanlardan birkaç delikanlı aşağı iner o adama müdahale ederdi ama kimse dışarı çıkıp adamı durdurmuyor. Ülkemizde hiçbir dönem bu kadar kadına şiddet yaşanmamıştır. Toplum olarak Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamayı hak etmiyoruz. Ben utanıyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.