Burak Özçivit kimdir?

114

Burak Özçivit İstanbul’da 24 Aralık 1984’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimi sonrasında 2003 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden manken seçildi. Yarışma sonrasında podyumlarda baş göstermeye başlayan Özçivit daha sonra 2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model of Turkey seçildi. Yarışmada birinci seçilmesinin ardından Best Model of The World’e katılan Burak Özçivit bu yarışmada dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi. Bu başarısının ardından yurt içinde ve yurt dışında bir çok defileye katılırken yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Eksi 18 adlı dizi ile oyunculuk hayatına ilk adımı atan Özçivit dizide canlandırdığı komiser Murat rolü ile yönetmenlerin ve yapımcıların dikkatini çekerek 2007 yılında Türk korku filmi “Musallat” adlı filmle sinema dünyasına adım atarken aynı yıl Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynayan Özçivit, usta oyuncular Engin Şenkan, Ali İpin ve Ali Sürmeli’nin de rol aldığı 2008 yılında izleyicilerle buluşan Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır.

Burak Özçivit daha sonra sırasıyla İhanet adlı dizide oynadıktan hemen sonra dünyaca ünlü yabancı dizi Gossip Girl’den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin karakterini canlandırdı. Oyunculuk kariyerinin ilk en büyük başarısını Muhteşem Yüzyıl adlı dizi ile yapan başarılı oyuncu 2013 yılında Fahriye Evcen’le birlikte başrolleri paylaştığı Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır.

Ünlü oyuncu Özçivit 2017 yılında kendisi gibi ünlü oyuncu Fahriye Evcen ile evlenmiş, bu evliliğinden 2019 yılında Karan adını verdikleri çocukları dünyaya gelmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.