Yunanistan’ın en ünlü oyuncularından biri çocuğa cinsel saldırıdan tutuklandı

129

Yunanistan’ın tiyatro, televizyon ve sinema dünyasının en tanınmış oyuncularından biri olarak gösterilen Dimitris Lignadis, reşit olmayan iki çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu için gözaltına alındı. Yunan medyasındaki haberlere göre, suçlamaların yoğunlaşmasının ardından önceki gün gözaltına alınan Lignadis, avukatı aracılığıyla hakkındaki suçlamaları reddetti.

Dimitris Lignadis’in gözaltına alındıktan sonra Atina Emniyet Müdürlüğünde tutulan Lignadis, biri 14 yaşında iki çocuğa cinsel saldırıyla suçlanıyor. Dimitris Lignadis olayın sosyal medyada çalkalanması üzerine kendisi karakola giderek teslim oldu. Ünlü oyuncu Dimitris Lignadis’in  avukatı Nikos Georgeouleas, “Yakalama kararı çıkarılınca kendisi isteyerek buraya geldi ve onun kaçma ya da saklanma gibi bir amacı yok. Lignadis, Yunan polisiyle iş birliği yapmak istiyor” dedi.

Lignadis, hakkındaki iddiaların kamuoyunda yoğunlaşması üzerine 6 Şubat’ta Yunanistan Ulusal Tiyatrosundaki görevinden istifa etmişti.

Dimitrsi Lignadis’in Yunanistan Ulusal Tiyatrosu başına atanmasından dolayı muhalefet ve halk tarafından Başbakan Kyriakos Mitsotakis ve Kültür Bakanı Lina Mendoni, ağır eleştirilere hedef olurlarken bu eleştirilere bugüne kadar cevap vermedikleri de gözlerden kaçmadı.  Yunanistan’da eski olimpiyat şampiyonu yelkenci Sofia Bekatorou da 1998’de Yunan Yelken Federasyonundan bir yöneticinin cinsel istismarına uğradığını açıklamıştı. Bu olayın ardından spor ve sanat dünyasından birçok kişi, cinsel istismar ve pedofili iddialarıyla gündeme gelmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.