Maltepe’de Türk halk müziği şöleni

87

Türk halk müziğinin usta ismi Mazlum Çimen’in sunuculuğunu üstlendiği Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan “Mazlum Çimen’le Müzikli Sohbetler” programına ünlü müzisyen Soner Olgun konuk oldu. Program Maltepe’de bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşirken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın kendisine ait YouTube kanalından canlı yayımlandı. Çimen, Soner Olgun’la sanat yaşamıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Program boyunca Soner Olgun devamlı olarak “sürekli iyi bayramlar” derken bu kelimeyi neden devamlı olarak kullandığını “Ne bayramı diyenlere cevabım bu pandemi döneminde sırtımızı dayadık çalıya. Adımızı çıkardık deliye.  İyi bayramlar dedik her gününüz bayram olsun diye. İyi bayramlar Türkiye.” Sözleriyle açıkladı.

Bugüne kadar Türk halkının Soner Olgun’u şair, ozan, oyun yazarı, besteci, söz yazarı olarak tanımış olmasına rağmen 13 yıl boyunca gazetecilik yaptığı bu programda ortaya çıkarken müzik hayatına atılmadan önce hukuk fakültesinde okuduğunu ve idollerinin Uğur Mumcu, Abdi İpekçi gibi isimler olduğunu ve bunlardan etkilenerek öğrencilik yıllarında gazetecilik yapmaya başladığını açıkladı.

Gazetecilik hayatına muhabir olarak başladığını belirten Soner Olgun daha sonra hukuk fakültesini bıraktığını ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun olduğunu açıklarken 13 yıllık basın hayatında genel yayın yönetmenliğine kadar ulaştığını sözlerine ekledi.

Soner Olgun 1992 yılından beri ilk kez hiç sahneden inmeden sanat hayatına devam ettiğini ve ilk kez bu yılbaşında koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bu yılbaşında sahne almadım. Hiç alışık olmadığım bir yılbaşı yaşadım.” dedi. Olgun, yayında “Letafet” isimli eserini seslendirerek bu şarkının öyküsünü anlatarak programı tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.