Uyanış Büyük Selçuklu’da Haçlı tehlikesi büyüyor

238

TRT 1’in yurt içinde ve yurt dışında en çok izlenen dizilerinden birisi olan Uyanış: Büyük Selçuklu’, on altıncı bölümüyle ekranlara geliyor.

Sencer ve Nizamülk’ün şüphelerini Hasan Sabbah, yapmaya mecbur olduğu eylemler neticesinde üzerine çekmişti. Hasan Sabbah lideri olduğu Batıni teşkilatlanmasının birçok sırrını içinde barındıran Sırlar Kitabı’nın Sencer’den önce bulmak için bizzat harekete geçmiş ve kitabın Selçuklu’ların  eline geçmesini engellemiştir. Hassan Sabbah üzerine yöneltilen suçlamalardan kendisini kurtarabilecek mi ve sırrını açığa çıkarılmasını engelleyebilecek midir?

Terken’in yaptığı tüm suçları Elçin, canı pahasına Melikşah’a anlatmıştı. Terken artık tüm suçları açığa çıkmıştır içine düştüğü bu durumdan nasıl kurtulacaktır? Terken karıştığı olaylar yüzünden başhatunluk makamından alınacaktır ve Terken’in yerine kim başhatun olacaktır? Teni başhatun saraydaki dengeleri hangi yönde değişecektir? Melikşah yeni başhatuna karşı nasıl bir tavır sergileyecektir?

Faysal sonunda Şelemzar madenlerini eline geçirmeyi başarmış ve böylelikle Selçuklu Devleti’nin dikkatini üzerine çekmişti. Son olarak Rüstem’in madenlerine ait altının yük taşıyan arabalardan çıkmış olması Tapar’ı kendisine karşı kışkırtmış ve Tapar tarafından cezalandırılmıştı. Faysal kendisine yöneltilen şüphelerden ve uygulanan baskıdan kurtulabilmek için nasıl bir yol izleyecektir? Sırlar kitabı şu an kimin elindedir ve bu kitap Selçuklu’nun eline ne zaman geçecektir? Tüm bu soruların cevapları bu hafta on altıncı bölümü yayınlanacak olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde cevap bulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.