Çağla Şikel’i tehdit eden şahısın kimliği tespit edildi

181

17 Ekim 2020 tarihinde kimliği tespit edilemeyen bir kişi Çağla Şıkel’e gönderdiği e-posta ile,” Bak Çağla, yakında öleceksin. Seni ve çocuklarını öldüreceğim bu gece” tehdit etmesi üzerine korkuya kapılan ünlü manken, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Çağla Şikel’e tehdit e-maili atan kişinin IP numarasını ve e-mail görüntüsünü savcılığa sunan Şıkel, söz konusu kişinin tespit edilerek cezalandırılmasını talep etti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında mesajı atan şahsın kimlik bilgilerine ulaşılarak maili atan kişinin kendisini aynı zamanda sosyal medyadan da takip ettiği şüphelinin  17 Ekim’den bir gün önce hükümlü bulunduğu Balıkesir Cezaevi’nden izinli olarak çıktığı belirlendi

Cumhuriyet Savcılığı tarafından İfadesi alınan R.S., “Çağla Şikel’in son zamanlarda sosyal medya hesabımdan yapılan paylaşımlarına bakınca devamlı olarak kendisinin oğlunun videolarını paylaştığını gördüm. Devamlı olarak sosyal medyadan özel hayatını ifşa ediyordu. Amacım sadece kendisini uyarmaktı” diyerek kendisini savundu. Savcılığın konuyla ilgisi soruşturmasının sürdüğü bildirildi.

Hatırlanacağı üzere Çağla Şıkel, kendisine sosyal medya üzerinden ağır hakaretlerde bulunan şarkıcı Arto hakkında da şikayette bulunmuştu.

Ünlü manken, Arto’nun sosyal medya hesabından “Televizyonda vücudunu 70 milyona göstermemeyi öğrensin, insan adaplı olur! Hadsiz, her haltı ye, ‘Ben evliyim, benim çocuğum var’ de. Hayırdır paraya mı ihtiyacın var, aç mı kaldın pislik, çalıştığın yerler paranı vermiyor mu?’ şeklindeki paylaşımlarıyla kendisine hakaret ettiğini ifade etmişti. mahkeme, Arto’yu ünlü mankene yönelik ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle 78 gün adli para cezasına çarptırdı. Ceza, günlüğü 20 TL’den bin 560 TL olarak hesaplandı. Taraflar, uzlaştırmaya yönlendirildi fakat kendisine yapılan hakareti kabul etmeyen Şıkel, uzlaşmayı reddetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.