Uyanış Büyük Selçuklu 14.bölümüyle ekranlara geliyor

153

TRT 1’in yurt içinde ve yurt dışında en çok dizisi olan yayınlandığı ilk günden beri zirvedeki yerini koruyan Uyanış: Büyük Selçuklu’, Pazartesi günü on dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Sencer sonunda Hasan Sabbah’ı yakalamış ve onun gerçek kimliğini ifşa etmek isterken kendisini Melikşah durdurmuştu. Melikşah Sencer’in Seyduna’nın peşine düşmesine izin vermemesi üzerine Sencer  Arslantaş’ı kaçırarak devlete itaatsizlik eden ve Tacülmülk’ü darp eden Sencer’e nasıl bir ceza uygulayacaktır? Nizamülmülk’ü ve Sencer’i yaralamak suretiyle aranan Arslantaş bulunabilecek midir?

Arslantaş yıllar boyu tutuklu olduğu zindandan kaçmayı başarmıştır. Arslantaş’ın zindandan kaçması üzerine Batıniler Arslantaş’ın annesi Leyla hanımın peşine düşer. Acaba batıniler, Leyla’yı bulabilecekler mi? Batınilerin peşinde olduğu Leyla’yı oğlu Arslantaş batınilerin elinden kurtarmayı başarabilecek midir?

İlteber Şelemzar’daki çelik ambarının patlaması yüzünden zor günler geçirmektedir. Melikşah’ın bu konuda öfkesi dinmek bilmez.Borçlarından ötürü kendisini köşeye sıkıştıran Faysal’ın darülhicreyi istemesi İlteber’i içinden çıkılmaz bir kıskacın içine hapsetmişti. İçine düştüğü durumdan çıkmak için başkaca çaresi kalmayan İlteber, darülhicreyi Faysal’a verecek midir?

Şelemzar patlamalarında dahli olduğu anlaşılınca Melikşah’ın tepkisini üzerine çeken Andreas, Bizans imparatorunun kendisini gözden çıkardığını ve Melikşah’ın kellesini almak için harekete geçeceğini anlamıştı. İçine düştüğü bu amansız vaziyetten kurtulabilmek için ne yapacaktır? Yoksa Andreas yolun sonuna mı gelmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.