Berk Oktay’ın eşine hapis cezası

270

Ünlü oyuncu Berk Oktay’ın eski eşi tarafından kendisinden izinsiz olarak çıplak fotoğraflarını paylaşan Merve Şarapçıoğlu’nun yargılanmasına İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edilirken bugün duruşmaya, tutuksuz sanık Merve Şarapçıoğlu ile şikayetçi Berk Oktay ve taraf avukatları katıldı.

Mahkemede ünlü oyuncu Berk Oktay, boşandığı eski hakkında “Şikayetim devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ederim.” dedi.

Oktay’ın avukatı Serdar Öktem de sanığın üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

Eşinin çıplak ve uygunsuz fotoğraflarını paylaşmaktan yargılanan sanık Merve Şarapçıoğlu ise “Ben böyle bir suçu işlemedim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Kendim de mağdurum. Dosyadaki delil durumuna göre masum olduğum ortadadır.” dedi.

Mahkeme heyetinin son sözünü sorması üzerine Şarapçıoğlu  “Takdir mahkemenindir. Dosyadaki delillerle masumiyetim ortadadır.” dedi.

Müvekkillerinin böyle bir suçu işlemeyeceğini ifade eden Şarapçıoğlu’nun avukatları da “Müvekkilimin o saatlerde internet girişi yoktur. Hiçbir kadın ve hiçbir avukat bile bile isnada konu eylemi gerçekleştiremez. Bu isnat hayatın olağan akışına aykırıdır. Müvekkilimizin beraatine karar verilmesini talep ederiz.” dedi.

Sanık Merve Şarapçıoğlu hakkında mahkeme “Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle alt sınırdan önce 2 yıl hapis cezası verdi. Suçun zincirleme şekilde işlendiğini dikkate alan mahkeme, cezayı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çıkardı. Sanık Merve Şarapçıoğlu’nun yargılanma sürecindeki iyi halini göz önüne alan mahkeme indirim uygulayarak Şarapçıoğlu’nu 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırırken cezasını ertelemedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.