Acun SMA hastası çocuk için 250 bin lira bağış yaptı

49

Türk tiyatrosunun, televizyon dizilerinin ve sinemasının başarılı oyuncularından Hatice Şendil ve Bergüzar Korel Instagram üzerinden  SMA tip 1 hastası 3 yaşındaki Poyraz Ali’nin gen tedavisini tamamlayan Zolgensma ilacının ücretini toparlayabilmek için canlı yayıp bağış topladılar.

Canlı yayında Poyraz Ali’nin tedavisi için gerekli olan dünyanın en pahalı ilacı olarak Zolgensma’nın parasınnın toplanması için Pelin Karahan, Kerem Bursin, Hande Erçel, Kaan Yıldırım, Merve Dizdar, Halit Ergenç, Miray Daner, Birce Akalay, Fahriye Evcen, Onur Büyüktopçu, Furkan Palalı, Boran Kuzum, Demet Özdemir, Alina Boz, Aslı Enver ve Esra Erol gibi birçok ünlü isim harekete geçti. Ünlü isimler canlı yayına sırayla konuk olarak hem bağış yaptılar hem hayranlarından ve takipçilerinden bağış yapmaları için destek istediler. Sıra sıra canlı yayına konuk olan ünlü isimler, hem bağış yaptı hem de hayranlarından destek bekledi.

Canlı yayını binlerce sosyal medya takipçisi izlerken Acun Ilıcalı yayına Dominik Cumhuriyeti’nden bağlanarak iki güzel oyuncuya yaptıkları anlamlı canlı yayın için teşekkür ederken bir de bağış yaptı. Ilıcalı, 3 yaşındaki SMA hastası Poyraz Ali için 250 bin TL göndereceğini söyledi.

Acun Ilıcalı yaptığı bu bağışla gönülleri bir kez daha fethederken, iki ünlü oyuncunun SMA hastası bir çocuk için yaptığı canlı yayın sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük takdirle karşılanırken canlı yayın sonrasında SMA hastası Poyraz Ali için ciddi miktarda yardım toplandığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.