Uyanış: Büyük Selçuklu’da Nizamümülk’ün akibeti ne olacak

70

Yayınlandığı ilk günden itibaren yurt içinden ve yurt dışından TRT 1 ekranlarına kilitleyen dönem dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, Pazartesi günü on üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Türklere Anadolu’nun kapılarını sonlarına kadar açılmasını sağlayan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Nizamümülk’e ölümcül bir yara veren Sabbah bununla kalmayıp Arslantaş’ın zihnini de bulandırmıştır. Batuniler etraflarını sararken Sencerler oradan çıkabilecekler midir?  Nizamülmülk’ün akıbeti ne olacaktır?

Şelemzar’da büyük bir patlama olmuştur Patlama sonrasında Selemzdar’da . Melikşah’ın tuttuğu çeliklerin bulunduğu ambar da dâhil olmak üzere birçok kritik yer telafi edilemez hasar alacaktır. İlteber’den alacaklarını almaya gelerek Melikşah nezdinde itibarı sarsan tacir kimdir? İlteber’i zor duruma düşürecek olan olay nedir?

Selemzar’daki patlamanın Andreas tarafından planlandığını anlayan Melikşah Andreas için Konstantiniyye’ye bir ültimatom gönderir. Melikşah gönderdiği ültimatom barışın sürebilmesi için Andreas’ın ölümle cezalandırılmasını ister. Ölümün eşiğine gelen Andreas, içine düştüğü bu durumdan kurtulmak için hangi hamleye kalkışacaktır?

Turna’yı saraya geri çağıran Gevher Turna saraya geldiğinde onu Seferiye Hatun’a muayene ettirmiş ve bu sayede onu hasta eden şeyin hangi kandil olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ne var ki Elçin ve Gevher bu vaziyeti Nizamülmülk olmadan açığa vuramayacaklardır. Kurduğu tertibin aşikâr edilmesinden endişe eden Terken, bu durumdan sorumlu tuttuğu Turna’yı nasıl bir tuzağa itecektir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.