Abbas Güçlü Kimdir?

126

Abbas Güçlü, Ankara’nın Haymana ilçesinde 1957 yılında dünyaya geldi.  Başarılı lise eğitiminin ardından Gazi Üniversitesi‘nde eğitim hayatını devam eden Abbas Güçlü Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu.

 Abbas Güçlü yaklaşık 20 yılı aşkın bir süre Milliyet Gazetesinde köşe yazarlığı ve eğitim editörlüğü görevini büyük bir başarı ile yapmaya devam ederken aynı zamanda uzun yıllar boyunca televizyon ve radyo programları yapmıştır. Abbas Güçlü birçok kişinin izlediği programlara imza atarken bilinen programlarına Kanal D‘de Halkın Gündemi ve de Karne adlı programları, TRT’de Sonsuz Yarış isimli programları sayabiliriz.

Abbas Güçlü’yü tüm Türkiye’nin tanıması kendisinin yayına hazırladığı ve sunuculuğunu üstlendiği tartışma programı Genç Bakış adlı program olurken bu program ülkemizde eğitim alanında hazırlanan yapımlar arasında en önemlilerinden birisi olarak göze çarpmaktadır. Genç Bakış adlı programda Abbas Güçlü her bölümde eğitim sistemimizle ilgili önemli konuların tartışmaya açarak ÖSS ve LGS’ye hazırlanan gençlerimize de yol göstericilik yaparak pek çok insanın hayatını etkiledi.

Abbas Güçlü halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Temel Gazetecilik dersleri vermeye devam ederken Milliyet Gazetesi’ndeki köşe yazılarına devam ederken pek çok kez yılın gazetecisi ödülünü almıştır. Ayrıca yıllarca büyük bir başarıyla sunduğu Genç Bakış adlı programı da bir çok ödül almıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.