Uluslararası Müzik Festivali’nde Ege Seçer’in büyük başarısı

250

2020 yılı Uluslararası müzik festivaline bu yıl 548 yarışmacı katılırken genç yeteneğimiz Ege Seçer ilk 35 finalist arasında kendisine yer bularak göğsümüzü kabarttı.

Henüz 14 yaşında olan Ege Seçer halen Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam ederken davet üzerine Ukrayna Dışişleri Bakanlığı desteğiyle düzenlenen ve 14 ülkeden çocuk ve gençlerin rekabet ettiği 2220 Uluslararası Müzik Festivali’ne katıldı. Yarışmanın jüri elemesi Covid-19 salgını yüzünden internet üzerinden gerçekleştirilirken Ege Seçer ilk 87 finalist arasına girmeyi başardı.

Festival komitesi tarafından seçilen kişilerin Youtube üzerinden halk oylamasıyla devam eden yarışmanın ikinci elemesinde ise 11 ülkeden 35 süper finalist belirlendi. Halk oylaması sonucunda Hırvatistan, Arnavutluk, Kazakistan, Karadağ, Moldova, Slovenya, Ukrayna, Kazakistan, Letonya, Azerbaycan’dan genç yeteneklerle birlikte süper finale Ege Seçer de seçildi. Ege Seçer yarışmada Türkçe “Göreceksin Kendini” adıyla bilinen “Tu Te Reconnaitras” adlı şarkıyı seslendirerek Türkiye’yi uluslararası yarışmada temsil eden genç yetenek oldu.

Ege Seçer de müziğin hayatının en önemli parçası olduğunu söyleyerek, “Türkiye’nin müzikal oyuncusu olmak istiyorum.” dedi.

Gelecekte de kendini hep sahnede hayal ettiğini belirten Seçer, şöyle konuştu:

“Sahnede olmak, şarkı söylemek, dans etmek isterim. Bir müzikalin içinde olmayı hayal ediyorum. Jessy ve Annie müzikallerinde oynadım. Çok eğlenceliydi. Büyük operacı ve tiyatrocularla aynı sahnedeydim ve sahnede olmayı istiyorum. Bir Türk olarak ülkemi yurt dışında temsil etmeyi hedefliyorum, bunun için de müzikseverlerin desteğini bekliyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.