Uyanış Büyük Selçuklu 10 bölümüyle ekranlara geliyor

131

TRT 1 ekranlarında yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran Türklerin Anadolu’nun kapılarını açmasına vesile olan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesini anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Kutsal emanetlerin Yorgos tarafından Kuvel Kalesi’ne kaçırdığını haber alan Sencer, İlteber’in kervanına karışıp emanetleri kurtarmak için Kuvel’e sızmıştı. Sencer’in içlerine sızdığını Batınilerin ihbarıyla öğrenen Andreas elini çabuk tutup adamlarıyla birlikte Sencer’i kalesinde köşeye sıkıştırmayı başarmıştı. Köşeye sıkışan Sencer, acaba Kuvel Kalesi’nden nasıl çıkacaktır? Kutsal emanetler yüzündenYorgos’un ve Batınilerin birbirleriyle çekişmesine neden olan kutsal emanetleri onların elinden nasıl kurtaracaktır. Yorgos’un tuzağı yüzünden ölümün eşiğine gelmiş olan ve can yoldaşı Turna’nın ölümcül yara almasının intikamını almayı başarabilecek midir? Kutsal emanetleri canı pahasına saraya getirmeyi başaracak olan Sencer’i neler beklemektedir?

Melikşah yanında Seferiye’nin sayıklamaları sonucu Başulu’dan bir çocuğu daha olduğuna dair şüpheler edinen Terken, araştırmalarına devam ederken sürgün günlerinde saklandığı eve gittiğinde bir beşik görmesi üzerine şüpheleri daha da alevlenmiştir. Terken bu sırrı çözebilecek midir?

Diğer yandan Elçin, Büyük Selçuklu ile Anadolu obaları arasındaki fitneyi körüklemeye çalışan Kasım’ın casusunu yakalamayı başarmıştı. Elçin, casusu saraya getirecektir. Saraya gelen Elçin ile Terken arasında neler yaşanacaktır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.