Bu hafta vizyona birbirinden muhteşem filmler giriyor

64

Bu hafta vizyona girecek olan “Dengesiz” adlı filmde Russel Crowe, Gabriel Bateman, Jimmi Simpson gibi birbirinden ünlü isimler yer alırken filmin senaryosunu Carl Ellsworth kaleme alırken bu film için yönetmen koltuğuna Derrick Borte oturdu.

Dengezi adlı film gerilim ve aksiyon türünün bir örneği olurken Rachel’ın trafikte seyir halinde iken bir adamla yaşadığı sözlü tartışma sonrasında bu adamın peşine takılması sonucu yaşanan kovalamaca anlatılıyor.

Yine bu hafta vizyona giren aksiyon ve gerilim türündeki “Yarımada” filminin başrollerini Dong-Won Gang, Jung-hyun Lee ve Daniel Joey Albright’ın başrollerini paylaşırken filmde Kore’de yaşanan zombi istilasından kurtulan bir askerin istila merkezine doğru yaptığı zorlu mücadele anlatılıyor.

Dünyanın sayılı yönetmenlerinden biri olan Francis Ford Coppola’nın yönetmen koltuğunda oturduğu “Apocalypse Now Final Cut”ın  adlı filmde dünya sinemasının en ünlü isimlerinden olan Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Frederic Forrest ve Sam Bottoms gibi oyuncular yer alıyor.

Film 1979 yılında yapılan filmin restore edilmiş haliyle seyircisiyle buluşurken ordu emirlerini Vietnam savaşında hiçe sayan bir albayı öldürmekle görevlendirilen bir yüzbaşının yaşadıkları anlatılıyor.

Sinemalarda vizyona giren filmler arasında yer alan tek Türk filmi olan yönetmenliğini Hüsnü Hakan Gürtop’un yaptığı yerli komedi filmi “Bizim Semtin Çocukları” seyircisiyle buluşurken bu filmde Gizem Karaca, Suzan Aksoy, Ümit Kantarcılar gibi isimler rol alırken filmin senaryosunu da Feridun Hocalar yazdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.