Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası isteniyor

48

Halil Sezai geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Tuzla ilçesinde, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’in evini basarak yaşlı adamı darp ederek Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Halil Sezai daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilirken ünlü şarkıcı için  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede,  müşteki Hüseyin Meriç’in verdiği ifadesinde Halil Sezai’nin müştekinin konutuna girerek “Seni öldürmeye geldim” dedikten sonra saldırdığı iddia edilirken darp harici olarak ayrıca müşteki Hüseyin Meriç’e küfür ve hakaretler ettiği yer alırken Halil Sezai’nin ifadelerine de yer verildi.

Halil Sezai verdiği ifadesinde “Bahse konu yere film çekimi için gittiklerini, şaka amaçlı yerden bir odun alarak uzattığını o esnada kendisine küfür edilmesi üzerine bir anlık sinirle birkaç kez vurduğu yer aldı. Halil Sezai’nin müştekinin ikametgahına girdiği yönündeki iddiaları kabul etmediği belirtildi.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Halil Sezai’nin 5 ayrı suç işlediği bunların izinsiz olarak konuta girmek ve konutun girişinde bulunan sinekliğe zarar vermesi, alenen hakaret, konut dokunulmazlığının ihlali, silahla tehdit, silahla kasten yaralama ve mala zarar vermek suçlarından hakkında 3 yıl 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Önümüzdeki günlerde başlanacak mahkeme şimdiden Türkiye’nin gündemine aday olacak gibi görünürken mahkemede Halil Sezai ve avukatlarının nasıl bir savunma yapacakları merak konusu oldu. Sosyal medyada olayın üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen hala Halil Sezai’nin bu olayla anılması ünlü sanatçının işini daha da zorlaştıracağa benziyor.

Halil Sezai hakkında da, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan yürütülen soruşturma takipsizlik kararıyla sonuçlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.