Hatice Şendil ekranlara dönüş nedenini açıkladı

182

TRT tarafından sezonun en iddialı dizilerinden biri olarak seyircisi ile buluşturduğu ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, adlı dizide Selçuklu Tarihi’nin en entrika dolu dönemini anlatan sürükleyici hikayesiyle zirvede açılış yaptı. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi ile ekranlara uzun yıllar sonra geri dönen Hatice Şendil, Terken Hatun rolüyle ses getirecek.

Yayınlandığı ilk bölüm sonrası sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri olan dizi ise reytinglerde birinciliği uzak ara ele geçirirken TRT 1’in Uyanış: Büyük Selçuklu’, Selçuklu Tarihi’nin en çetin ve entrika dolu dönemini ekranlara getiriyor.

Uzun bir aradan sonra ekranlara geri dönene Hatice Şendil, Selçuklu Tarihi’nin en korkusuz ve cesur kadınlarından Terken Hatun’a karakterine hayat verirken Buğra Gülsoy’un canlandırdığı I. Melikşah’a olan dillere destan aşkıyla birlikte saray içi entrika savaşlarıyla da çok konuşulacak.

Yayınlanan ilk bölümde Terken Hatun’un gözü pekliği ve hırsı dikkatlerden kaçmazken Terken Hatun’u canlandıran Harice Şendil uzun bir aradan sonra ekranlara geri dönmesine neden olan proje hakkında  “Tarihimizde önemli bir dönemi anlatan bir projede olmak benim için heyecan verici bir durum. Selçuklu dönemine ait bir araştırma yaptığımda Terken Hatun’un tarihe damga vurması, zaman zaman da duygu ve sezileriyle hareket eden biri olması beni etkiledi. Ama doğrusunu söylemek gerekirse beni en çok etkileyen özelliği ise hanedanı, ailesi ve Melikşah için göze alamayacağı hiçbir unsurun olmaması oldu. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş bir karakteri canlandırmak müthiş keyif verici bir şey” diyerek duygularını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.