Gönül Dağı çok yakında TRT 1 ekranlarında başlıyor

334

Gerçek yaşam öykülerinden çıkılarak hazırlanan TRT 1’in merakla beklenen dizisi Gönül Dağı, artık unutmaya yüz tutmuş değerlerimizi izleyicisine hatırlatarak ekranların sevilen dizilerinden biri olmaya aday olacak.

Mevsim ayırt etmeksizin izleyicisinin içini ısıtacak olan Gönül Dağı aynı zamanda artık neredeyse unutulmak üzere olan gelenek ve göreneklerimizi bizlere hatırlatırken bizlere duygu dolu anlar yaşayacak. Önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak olan dizinin en çok ilgi çeken karakterleri ise ‘düğüncü’ ve ‘ağıtçılar’ olacak.

Gedelli kasabasında yapılan tüm düğünler Ciritçi Abdullah’ın büyük oğlu Düğüncü Muammer tarafından organize edilir… Düğüncü Muammer eski püskü aracına zorlukla sığdırdığı yedi sekiş kişiyle çalgı çengi düzeneklerini de üst bagaja sarıp düğün düğün gezmeye başlarlar. Kurdukları düğünlerde köy meydanlarında köylüler saatlerce eğlenir, göbek atar ve kız tarafını da oğlan tarafını da mutlu etmeye çalışırlar.

Bu kasabanın bir de ağıtçıları vardır. Ağıtçılık işini de Ciritçi Abdullah’ın diğer oğlu Hüseyin yapar. Ağıtçılar da tamamen unutulan ağıt kültürünü cenaze cenaze gezip ağıt yakarak hatırlatırlar.

Gönül Dağı adlı dizi Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenerek senaryolaştırılırken dizinin başrollerinde Gülsüm Ali İlhan ve Berk Atan oynarken diğer rollerde Ferdi Sancar, Erdal Cindoruk, Ecem Özkaya ve Şebnem Dilligil gibi tanınmış oyunculardan oluşuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.