Bazlama surat davasında karar çıktı

19

Sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç sosyal medyada geçtiğimiz yıl oyuncu Hande Erçel’in bazı fotoğraflarını paylaşarak altına “Bazlama surat” diye yorum yapması üzerine ikili arasında hukuk savacı başlamış ve Hande Erçel sosyal medya fenomeni Kılınç hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Erçel, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne de başvurarak, 15 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

Tazminat davasının bugün görülen karar duruşmasına Hande Erçel ve Lütfü Alp Kılınç katılmazken her iki tarafında avukatları davada hazır bulunurken Erçel’in avukatı, müvekkilinin kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunun sabit olduğunu belirterek davanın kabulü yönünde karar verilmesini istedi.

Sosyal medya fenomeni Kılınç’ın avukatı ise davanın reddini talep etti. Mahkeme, Erçel’in açtığı tazminat davasının reddine karar verdi.

Mahkeme sonrasında Fenomen Lütfü Alp Kılınç, karar davasında avukatının yaptığı savunmayı sosyal medya hesaplarından “Müvekkilim doğduğu, büyüdüğü yöre itibarıyla Anadolu’nun bağrından kopmuş biri olup bazlama ekmeğinin çok sevilen bolca tüketilen bir ekmek türü, yani bir nimet olmasından ötürü Sn. Hande Erçel ile ilgili olarak ‘bazlama surat’ ifadesini kullanmıştır. Bu ifade asla hakaret amaçlı kullanılmamış olup Sn. Hande Erçel’in herkesçe malum olan yüz güzelliğine esprili bir şekilde teşbihte bulunulmuştur.” şeklinde paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.