Mustafa Sandal ve Defne Samyeli uzlaşmada da anlaşamadılar

148

Mustafa Sandal kendi kaleme aldığı “Beni Ağlatma” adlı kitabında ünlü manken ve oyuncu Defne Samyeli hakkında yazdığı yazılar sonrasında Defne Samyeli kendisine kitapta yer verilirken Mustafa Sandal tarafından onur ve saygınlığının zedelendiğini belirterek savcılığa başvurmuştu. Ünlü manken ve sanatçı Defne Samyeli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede ünlü sanatçının “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, yayılması ve paylaşılması” ve “hakaret” suçlarından cezalandırılmasını talep etmişti.

Defne Samyeli’nin Mustafa Sandal hakkında suç duyurusu bulunmasının ardından soruşturma başlatan savcılık, olayın uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle, dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na göndermişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dosya kapsamında verilen uzlaştırma raporu için teklif ve davet mektubu Defne Samyeli’ye ulaştırılamadı. Konu hakkında verilen raporda “Defne Samyeli’nin yapılan GSM sorgulaması sonucu erişilen tüm iletişim numaralarından ulaşılmaya çalışılmış ise de kendisine ulaşılamamıştır. Tebliğden itibaren 3 gün yasal süre içinde cevap verilmediğinden, hükmen uzlaşma teklifini reddetmiş sayılmaktadır. Ayrıca müşteki avukatı aracılığıyla uzlaşmayı kabul etmediğini bildirmiştir” denildi.

Aynı olayın Mustafa Sandal içinde yapıldığında ünlü sanatçının telefonuna ulaşılamadığı için uzlaşma teklifini reddetmiş saydığı belirtildi ve dosyanın tekrar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine karar verdi. Savcılığın önümüzdeki günlerde dosya üzerindeki kararını vermesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.