Devlet tiyatroları açık havada seyircisiyle buluşuyor

79

4 aydır Covid-19 salgını sonrasında alınan tedbirleri kapsamında temsillerine ara veren Devlet Tiyatroları tiyatroseverlerlerle  “Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları” adı altında tekrar buluştu.

Macunköy Yerleşkesi İrfan Şahinbaş Sahnesi’nde rejisörlüğünü Gökhan Kocaoğlu’nun yaptığı ve bu sezon  İstanbul Devlet Tiyatrosunca sahneye konulan “80 Günde Devr-i Alem” oyunu ile tekrar start verildi. Temsil öncesinde kısa bir açıklama yapan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, “Pandemi döneminde ara verdiğimiz oyunlarımıza 4 ay sonra bugün yeniden kaldığımız yerden tekrar başlıyoruz. Kurulduğumuzdan beri ilk kez açık hava yaz oyunları yapıyoruz. 15 Ağustos tarihine kadar bu etkinliğimiz devam edecek ve sevilen oyunlarımızı tiyatroseverlerle buluşturacağız. Bu hafta İstanbul Devlet Tiyatrosu konuğumuz olurken bir sonraki hafta da İzmir Devlet Tiyatrosunu konuk edeceklerini belirtti.

Oyunların sahnelenmeden önce gereken her türlü hijyen kurallarına dikkat edileceğini ve oyunu izlemeye gelen izleyicilere yeni maskeler verileceği ve tüm seyircilerin ateşlerinin ölçüleceğini belirten Kurt “ Sadece bizim önlem almamız yeterli değil, bu yüzden biz seyircilerimizin de kendi önlemlerini almasını istiyoruz. Bu sıcak yaz akşamlarında onlara keyifli bir oyun izleme imkanı sunmak için gereken her şeyi yapıyoruz. Temmuz ayı boyunca Jules Verne’nin “80 Günde Devr-i Alem”, “Türkiye Kayası”, “Buzlar Çözülmeden” adlı oyunlarını “Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları” kapsamında seyircimizle buluşturmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.