Bayi Toplantısı ikinci kez vizyona girdi

152

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında pandemi döneminde tüm kültürel faaliyetlerin geçici olarak durdurulması sonucu sinema salonları kapatılmıştı. O dönemde vizyona yeni girmiş olan ve görkemli bir galası yapılan “Bayi Toplantısı” adlı film pandemi dönemi kurban olarak bir çok sinemasever tarafından izlenememişti.

Vizyona girdiği dönemde sadece 1 milyon 35 bin 589 kişi tarafından izlenen “Bayi Toplantısı” 1 Temmuz itibarıyla yeniden kapılarını açan sinema salonları, vizyona girme kararı alan filmleri göstermeye devam edecek.

Senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı, yönetmenliğini Bedran Güzel’in üstlendiği filmde İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin ve Safa Sarı gibi isimler baş rollerde  yer almıştı.

İstanbul’da bir beyaz eşya firması tarafından düzenlenen bir bayi toplantısına Erzurum, Antep ve Konya’dan gelen üç esnafın İstanbul’da istemeden kendilerini bir maceranın içinde bulmasını anlatan komedi filmi bu sezonun iddialı filmleri arasında yer alıyordu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1 Temmuz itibari ile sinema salonlarının bazılarının açılmasına izin verilmesinin ardından gösterim süreci yarıda kalan “Bayi Toplantısı” filmi bu sıcak yaz günlerine rağmen sinema salonlarında seyircisini beklemeye başladı.

Birçok yapımcı filmin yeniden vizyona girmesinin ardından seyircinin tekrar sinema salonlarına dönüş yapıp yapmayacağını gözlemlerken aynı zamanda yazın en sıcak günlerinde sinema seyircisinin bu filmi ne kadar izleyeceği de büyük bir merak konusu oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.