Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmin vizyon tarihi belli oldu

52

Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri olan Hababam Sınıfı’nın yeni seri filmi Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmin koronavirüs sonrası vizyona gireceği tarih belli oldu.

3 Nisan 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenirken koronavirüs salgını sonrasında vizyon tarihi ertelenen Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filminin yönetmenliğini Doğa Can Anafarta yaparken filmin senaryosunu Levent Çimen, Muammer Tali ve Giray Altınok kaleme aldılar. Komedinin bu serisinde ise Deniz Akkaya, Altan Erkekli Öykü Çelik, Fırat Albayram, Toygan Avanoğlu ve Yusuf Çim kamera karşısına geçti.

Filmin konusu

Kıbrıs’ta her yıl düzenlenen liseler arası yarışmaya bu yıl katılma hakkını Özel Çamlıca Lisesi kazanır. Okulun müdürü olan Pinti Lütfullah okulundaki fen sınıfı öğrencilerinden en başarılı 4 öğrencisini yarışmaya göndermek için seçerken devreye Hababam Sınıfı öğrencileri girerek uçağa fen lisesi öğrencileri binecekken bir plan yaparlar ve uçağa Hababam Sınıfının en haylaz dört öğrenicisi olan Dede, Format, Racon ve Yakışıklı binerek yarışmaya katılmak için Kıbrıs’a giderler.

Hababam sınıfının haylaz öğrencilerinin tek derdi eğlenmektir ve yarışma onların umurunda dahi değildir. Ama sonra gelişen beklenmedik olaylar her zamanki gibi Hababam sınıfının doğasında var olan dayanışma ve arkadaşlık duyguları ön plana çıkarak yarışma onlar için adeta bir macera olur.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmi son anda bir aksilik olmadığı takdirde 20 Kasım 2020 tarihinde izleyicisi ile buluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.