Tozkoparan’da patlayıcı paniği

105

TRT 1 ekranlarında aileler ve çocuklarının birlikte büyük bir keyifle izledikleri ve finaline haftalar kalan Tozkoparan adlı dizi bu hafta elli dördüncü bölümü ile ekranlara gelecek. Peki bu hafta yayınlanacak olan yeni bölümde neler olacak?

Saatli evde bayılan Doruk Tozkoparanlar tarafından esir alınır. Çocukları evden gönderen Salih Usta Sinan’a her şeyi anlatacağına dair bir söz verir.

Ailesinden kimseye haber vermeden Temrenli’ye dönen Nevzat Kaya’ya burada Kara Meclis’in almış olduğu yeni kararları açıklar. Eskiden iyi arkadaş olduklarını hatırlayan Karayel ve Mavi Ay üyeleri artık birbirleri ile mücadele etmekten vazgeçerler. Salih Usta, Sinan’a verdiği sözü tutarak Kuzgunlar ve Tozkoparanların gerçek hikayesini anlatır. Sinan bunları dinlediğinde Kuzgunların kötü Tozkoparanların iyi olduğunu anlayarak Mete’den özür diler. Mete Sinan’ın kendisinden dilediği özrü kabul eder ve kucaklaşır.

Doruk’un esir tutulduğu evi tespit eden Nevzat kurnazca bir hamle ile Doruk’u kurtarmayı başarır. Tozkoparanların makine ve taşı bir araya getirmesini engellemek isteyen Kaya kasabanın bir çok yerine patlayıcı yerleştirir ve makine ile taşı kendisine getirmezlerse kasabayı havaya uçurmakla tehdit eder.

Babasının böyle bir şey yapması durumunda bir daha kendisini kızı olarak görmeyeceğini söyleyen Özge’nin bu tutumu Kaya’yı zor durumda bırakır. Tozkoparanlar kasabadaki patlayıcıları ararlarken Mete her zaman aynı yerde duran bir şeyin yer değiştirdiğini fark eder.

Kaya patlayıcıları patlatmaktan vaz geçecek midir? Tozkoparanlar kasabadaki patlayıcıları bulabilecekler mi? Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizinin yeni bölümünde olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.