Tozkoparan’da gizemli ışık

120

TRT 1 ekranlarında çocukların aileleri ile birlikte büyük bir keyifle izledikleri Tozkoparan bu hafta elli ikinci bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Tozkoparan’ın yeni bölümünde neler olacak:

Kilidi çözmeyi başaran Tozkoparanlar Piri Reis’in emanet ettiği taşa kavuşmak üzere sandığın kapağını açtıklarında ortalık birden çok parlak bir ışıkla kaplanır. Odasında uyanan Mete kendisine ne olduğunu ve sandığın kapağını açtıktan sonra neler olduğunu hatırlamadığını fark eder. Büyük bir telaşa kapılan Mavi Ay’da hocalarına ve arkadaşlarına neler olduğunu sormasına rağmen hiç kimse sandık açıldıktan sonra ne olduğunu hatırlayamaz. Tozkoparanların yaşadıkları hafıza kaybı yüzünden taşın nerede olduğunu tekrar araştırmaya başlarlarken Sinan’ın liderliğinde Karayeller yeni bir savaşa hazırlanırlar.

Tozkoparanların kötü Kuzgunların iyi olduğuna inanan Sinan, Karayel’i toplayarak Salih Usta’nın evine giderek Tozkoparanlara meydan okumaya gider. Karayel gidilen evde hiçbir Tozkoparan bulamazken Sinan ortalığı kurcalamaya başlarken ilginç bir şey bulur. Bulduğu şey aslında Cezeri’nin makinasından başka bir şey değildir.

Karayeller Sinan’ın liderliğinde buldukları Cezeri makinasıyla ne yapacaklardır? Piri reis tarafından emanet edilen taş kimin elindedir ve güvende midir? Tozkoparanlar hafıza kaybı yaşadıkları için taşı tekrar bulabilecekler midir? Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Tozkoparan adlı dizide bizleri bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.