Payitaht’ta büyük tuzak

199

Dönem dizi olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerini Cuma akşamları ekran başına kilitleyen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid yüz dokuzuncu bölümüyle ekranlara geliyor.

“Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Ahmet Paşa için endişelenen Abdülhamid, bütün aramalara rağmen Ahmet Paşa’yı bulamamıştır. Ahmet Paşa’nın ortaya çıkması için bir plan tasarlayan Abdülhamid bunu uygulamak için start verir. Çağırdığı sefirler üzerinden yaptığı tehdit sonrasında Ahmet Paşa ve İsmail Hakkı kurtulur. Zalman son oyununu oynamak isterken yanlış bir hesap yapar. Artık hem Abdülhamid hem Ahmet Paşa düşmanın maskesini ortaya çıkarmakta kararlıdır.

Kendilerine kurulan tuzaktan Halil Halid ve ekibi kurtulurlar ve Yanık’la yeni bir anlaşma yaparak esnaftan istedikleri haracı kendileri ödemeye karar verdiklerini söyleyerek onlara zekice bir tuzak kurar. Böylelikle bir anda Yanık ve adamları hevesle alacakları parayı beklerken ellerindeki parayı da kaybederler.

Abdülhamid’in kendisini İzmit’e göndermek istediğini öğrenen Bidar yıkılır.  Bidar Behice Sultan’ın kendisini istemediğini anlar. Sandığa ulaşan Blavatsky, sandıktan çıkanları inceler ve anlamını çözmeye çalışır.

Kendisini aklamak için şehzadeye tuzak kuran Abdülkadir kendisini gizlice takip eden Bidar’ın gözünde çok şey kaybeder. Abdulkadir kendisini aklayabilecek midir?

İstanbul’dan ayrılacak olan Bidar bunu nasıl atlatacaktır? Zalman sonunda yakalanacak mıdır?

Tüm bu soruların cevapları Payitaht Abdülhamid’in 109 bölümünde olacak…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.