Tek bir bölüm için her oyuncuya 2,5 milyon dolar ödenecek

141

15 yıl önce ekranlara gelen Friends dizisi sayesinde bir çok oyuncu Hollywood’un aranan oyuncuları olmayı başarmışlardı. Dizinin sona ermesinden sonra yapımcılar tekrar aynı kadroyu bir araya getirerek özel bir bölüm çekimi için anlaşırlarken dizinin yapımcılığını HBO firması yapacak ve bu özel bölüm HBO’nun internet üzerinden yayın hizmeti HBO Max’ta yayımlanacak. Özek bölümün çekimlerine Mayıs ayında başlanacağı açıklanırken özel bölümün yayın tarihiyse henüz açıklanmadı.

Friends dizisinin o dönem oyuncularından olan Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudpw, Mat LeBlanc, Mattjew Perry ve David Schwimmer bu çekilecek olan özel bölümde oynayacaklar. Tüm oyuncu kadrosu kendi sosyal medya hesaplarından eski bölümlerden kalma bir görüntülerini “Oluyor” notu ile takipçileri ile paylaştı.

1994-2004 yılları arasında 10 yıl boyunca yayınlanan ve o dönemde yaklaşık 52 milyon kişinin izlediği dizinin son bölümü 2000’li yılların en çok izlenen dizinin son bölümü olarak tarihe geçmişti. Dizi daha sonra tekrar Netflix’te yayınlanmış ve yeni kuşak da bu diziye büyük bir ilgi duymuştu.  Friends dizisi Netflix’in İngiltere’de en çok izlenen dizisi olurken ABD’de en çok izlenen ikinci dizisi olma başarısını gösterdi.

Dizinin özel bölümünü çekme kararı alan HBO dizinin eski bölümlerinin yayın haklarını 425 milyon dolara geri alırken çekilecek özel bölümde dizinin oyuncularına tek bir bölüm için 2,5 milyon dolar ödeneceği iddia edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.