Ela şarkısı yüzünden mahkemelik oldu

159

YouTube fenomeni olarak sosyal medyada büyük bir popülaritesi olan ve bu popülerliğini değerlendirerek şarkıcılığa soyunan Reynmen geçtiğimiz yıl çıkardığı “Derdim Olsun” adlı şarkısı yüz milyonlarca kez izlenmişti. YouTube’da yaklaşık  5 milyondan fazla abonesi olan Reynmen “Derdim Olsun” adlı şarkısı ile yakaladığı popülaritesini devam ettirmek için de bu yıl “Ela” isimli yeni bir şarkı çıkardı ve bunu paylaştı.

ŞARKIYI İZİN ALMADAN KULLANDI

Ela isimli şarkının yasal sahibi olan Emrah Karakuyu’dan izinsiz olarak şarkıyı kullanan Reynmen’in Emrah Karakuyu’ya haber dahi vermeden klip çekilirken sponsor bulduğu ve klipte reklam kullandığı iddia edildi. Emrah Karakuyu Reynmen’e dava açarken bir daha da ünlü fenomene şarkı vermedi. Reynmen’in “Ela” isimli şarkı için bir içecek firması ile reklam anlaşması yaptığı ve bu anlaşmadan 1 milyon lira gibi astronomik bir ücret aldığı da uzun bir süre magazin dünyasında konuşulmuştu.

ARANJÖRÜ İLE BARIŞTI

İddialara göre Reynmen Emrah Karakuyu’dan yeni bir şarkı alamayınca “Derdim Olsun” adlı şarkısını yapan eski aranjörü Özkan Meydan’ın kapısını çaldığı ve daha önce aralarında yaşanan sorunu çözmek için barış yaptığı konuşuluyor.

TAZMİNAT RAKAMI OLARAK NE TALEP EDECEK

Emrah Karakuyu açacağı dava sonrasında Reynmen’den ne kadar bir tazminat isteyeceği konusunda kimse bir rakam telaffuz henüz etmedi. Ama Reynmen’in sadece içecek firmasından aldığı 1 milyon lira gibi bir rakamın yanında ayrıca video izlenmesi olarak YouTube’dan elde ettiği gelirin yanı sıra ayrıca sahne aldığı konserlerinden de bir hak iddia edeceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.