Edip Bülbül “Usul” ile zirvede

65

Halk müziği ve deyişlerle küçük yaşlardan ilgi duyarak halk müziği ile özdeşleşen Edip Bülbül  Çimen’s Yapım etiketi le çıkardığı “Usul” adlı albümü ile son günlerin en çok dinlenen Türk Halk Müziği sanatçısı olmayı başardı. Edip Bülbül’ün “Usul” adlı albümün çıkış parçası olarak “Gönül Yarası” adlı türküde radyolarda en çok dinlenen türkülerin başında gelmeye başladı. Ayrıca Usul adlı albüm tüm dijital platformlarda son dönemin en çok indirilen albümü olarak büyük bir başarıya imza atarken Edip Bülbül başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde sahne alarak albümünü Türk Halk Müziği severlerle buluşturmaya devam ediyor.

Edip Bülbül kendine has sesi ve yorumu ile başka bir ozana ve Türk Halk Müziği yorumlayan sanatçılara benzememesinden dolayı kendisine büyük bir avantaj sağladığını belirterek türkülerinin çok beğenildiğini, albümde deyişlerle beraber kendisine ait eserlere yer vermesinden dolayı bir çok müzik otoritesinden takdir aldığını sözlerine ifade etti.

İlk kez kendisine ait eserlerle bir albüm yapmanın avantajlarından bahseden Edip Bülbül “ Dinleyen insanlar hiçbir türkümde daha önce seslendirilmiş sanatçılarla mukayese şansı vermeyeceği için direk sesinize ve türkünüze yoğunlaşıyor. Bu bir sanatçı için ciddi bir avantaj. Yaz aylarında bir çok festivalde sahne alacağım ve türkülerimi daha geniş kitlelere duyurmaya devam edeceğim. Usul adlı albümüme Türk Halk Müziği sevenlerin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.