Ocak ayında sinemaseverler Türk filmlerine ilgi gösterdi

25

Box Office tarafından yapılan açıklamada ilke kez bir animasyon filmi tüm zamanların izleyici rekorlarını kırdı. Rafadan Tayfa: Göbeklitepe filmi bugüne kadar 3 milyon 131 kişi tarafından izlendi.

Ocak ayının en çok izlenen ikinci filmi yine Mahsun Kırmızıgül tarafından senaryosu yazılan ve yönetmenliğini yapan Mucize 2 Aşk filmi ile bir Türk filmi olurken vizyonda kaldığı 8 haftada bir milyon 895 bin kişi bu filmi izledi.

 Ocak ayının en çok izlenen üçüncü filmi yine bir Türk filmi olan Naim Süleymanoğlu’nun hayatını beyaz perdeye taşıyan “Naim: Cep Herkülü” filmi olurken bu filmi ABD yapımı olan ve dünyada büyük yankı uyandıran Joker Adlı film olurken her iki filmde yaklaşık vizyonda kaldıkları süre içinde aynı seyirciye ulaştılar.

Murat Cemşir ve Ahmet Kural’ın başrolünü paylaştıkları “Baba Parası” adındaki komedi filmi Ocak ayında bir milyon 626 bin kişi tarafından seyredilerek Ocak ayının en çok izlenen dördüncü filmi olmayı başardı.

Youtube’da amatörce başlayan ve daha sonra milyonlarca kişi tarafından izlenen “Sıfır Bir” adlı dizinin sinema filmi gişede ciddi bir başarı yakalayarak 821 bin 751 sinemasever tarafından izlenerek Ocak ayının en çok izlenen 5.inci filmi olmayı başarırken sonraki sıralamalarda ATV’de yayınlanan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinin karakterlerinden yapılan “Aman Reis Duymasın” filmini 7 haftada 403 bin 662 kişi izlerken Cem Yılmaz’ın ilk serisinde de gişede beklediği başarıyı yakalayamayan “Karakomik Filmler” projesinin ikincisi 2 haftada 390 bin kişi tarafından izlenirken aynı hafta vizyona giren Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” ise 380 bin 971 seyirci ile listenin sekizinci sırasında kaldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.