Yalçın Çakır kimdir?

225

Yalçın Çakır, İstanbul’un Eyüp ilçesinde 20 Haziran 1961 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlköğretimini  1967– 1972 yılları arasında Kasımpaşa’da Cezayirli Hasan paşa İlkokulunda yaptıktan sonra  ortaokul ve lise eğitimini Levent Lisesi’nde yaptıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat dalından mezun oldu.

Okulda okuduğu yıllarda ailesine maddi destek sağlamak için taksi duraklarında telefonlara bakarak destek sağlamaya çalışan Yalçın Çakır üniversite eğitimini tamamladıktan sonra  Hürriyet Gazetesi‘nde serbest bölge muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Gazetecilik mesleği ile beraber geceleri gazinolarda fotoğrafçılık da yapan Yalçın Çakır, daha sonra Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır gibi gazetelerde çalışmıştır.

Askerlik görevini Erzurum’da tamamlayan Yalçın Çakır kısa bir süre İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen’in kısa bir süre basın danışmanlığını yaparken başından bir evlilik geçmiş ve bu evliliğinden Çisil adını verdiği bir kızı dünyaya gelmiştir.

1992 yılından itibaren Flash Tv.de çalışmaya başlamış stresli mesleğinden dolayı 2 kez kalp krizi geçirmiştir. Yalçın Çakır 2004 yılında en son geçirdiği kalp krizi sonrası tekrar görevine dönmüş ve 1 Şubat 2017 tarihine kadar Flash Tv.de Evlat Hasreti, Düzlem Ayna, Evlat Acısı, Yüzyüze adlı programların ardından Gerçeğin Peşinde programını 2012 tarihine kadar devam ettirmiş ve 2013 yılından görevinden istifa ettiği 2017 yılının Eylül ayına kadar Flash Tv.’de ana haber bülteni sunmuştur.

Kendisi halen Beyaz Tv.de kayıp kişilerin arandığı “Yalçın Abi” adlı programını sunmaya ve hazırlamaya devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.