Uğur Işılak kimdir?

379

Uğur Işılak Aslen Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinden bir anne ve babanın oğlu olarak 15 Kasım 1971 tarihinde Almanya, Neviges’de doğmuştur. Uğur Işılak lise hayatını Neviges şehrinde tamamlamıştır. Daha çocuk yaşlarından itibaren şiirlere ve şairlere büyük bir merakı olan Işılak ilk şiirini 8 yaşında iken yazmıştır. Ağbisi Abdullah Işılak’tan bağlama çalmayı öğrenen Uğur Işılak ailesi ile beraber Gelsenkirchen şehrine taşınırlar. Lise eğitimi sonrasında kısa bir süre eğitimine ara veren Işılak daha sonra Türkiye’ye gelerek önce Açıköğretim İktisat Fakültesini bitirdikten sonra da Fatih Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir.

8 yaşından itibaren yazdığı şiirlerini 13 yaşından itibaren bestelemeye başlayan Uğur Işılak ilk albümünü Almanya’da iken 17 yaşında çıkardı ve Avrupa’nın bir çok şehrinde konser vermeye başladı.

Almanya’da 1990 yılında kendi kurduğu ses kayıt stüdyosunda tonmaisterlik ve aranje yapan Uğur Işılak 1998 yılında Türkiye’ye gelerek İstanbul’da “Divan Müzik” adlı şirketini kurdu. Kendi kurduğu müzik şirketinden 2002 yılında “Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar” adlı albümünü çıkardıktan sonra ‘Uğur Işılak’la Ozanca’ isimli kendi TV programını Kanal 7 İnt. ekranlarında sundu.

Televizyon programının başarısı üzerine  ATV Avrupa kanalında 32 hafta boyunca’Uğur IŞILAK’la Yıldırım Gibi” isimli TV programını hazırlayıp sundu. Programlarının büyük kitleler tarafından izlenmesi üzerine TRT Haber kanalında “Yeni Şeyler Söylemek lazım” isimli programı yaptı.

Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar albümünün üzerinden 10 yıl geçtikten sonra 2012 yılında Necip Fazıl Kısakürek‘in şiirlerinden oluşan “Üstad” albümünü çıkardı.

Daha sonra siyasete atılan Uğur Işılak 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 3. bölgeden 9. sıra milletvekili seçildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.