Müge Oruçkaptan kimdir?

299

Müge Oruçkaptan ilimizin Gölcük ilçesinde 1 Eylül 1957 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kardeşi Türkiye’nin en önemli beyin cerrahlarından birisi olan Hakan Oruçkaptan ‘dır. Müge Oruçkaptan lise eğitimi sonrasında Ankara, Gazi Üniversitesi Teknoloji Eğitimi Seramik bölümünden mezun kazanmış ve bu üniversiteden mezun olmuştur.

Müge Oruçkaptan, TRT dahil olmak üzere bir çok televizyon kanalında sunuculuk yapmış ve aynı zamanda bir çok sinema filminde ve teelvizyon dizilerinde oyunculuk yapmıştır. Ayrıca bir çok sinema filminin ve televizyon dizilerinin de seslendirmelerini dublaj sanatçısı olarak başarıyla yapmıştır.

Müge Oruçkaptan ayrıca tiyatro dünyasına 2003 yılında sahneye konulan Eve Ensler tarafından yazılan “Vajina Monologları” adlı tiyatro oyununda Almula Merter ile birlikte Çığır Sahne’de Arzu Yanardağ, Berna Öztürk, Güner Özkul, Müge Oruçkaptan ve Ayşe Şule Bilgiç birlikte oynadı.

Müge Oruçkaptan’ın başından üç evlilik geçmiştir. İlk evliliğinden Tolga adında bir çocuğu olmuştur. Ardından tiyatro oyuncusu Levent Özdilek ile 1990 yılında evlendikten sonra anlaşamayarak 8 yıl sonra 1998 yılında Levent Özdilek’ten boşanmıştır.

Baran Rasim Kaçmaz ile 1 Eylül 2012 tarihinde tekrar evlilik yaparken nikah şahitliğini magazin dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Onur Akay yapmıştır.

Otel İstanbul adlı sinema filminin müzik yapımcılığını yaparak kariyerine farklı bir sayfa daha ekleyen Oruçkaptan halen Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon, spikerlik, sunuculuk ve seslendirme dersi vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.