Ozan Güven kimdir?

82

Ozan Güven, gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak 19 Mayıs 1975 tarihinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde dünyaya gelmiştir. Almanya’da eğitimini tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü okumuş ve mezun olmuştur. Daha sonra çocukluk hayali olan oyunculuk için İzmir Belediye Konservatuarı’nda oyunculuk eğitimlerini başarı ile aldıktan kısa bir süre sonra Şahika Tekand Tiyatro’sunda oyuncu olarak birçok oyunda rol almıştır.

Şener Şen, Türkan Şoray gibi büyük isimlerle 2005 yılında birlikte rol aldığı “İkinci Bahar” adlı televizyon dizisinde yönetmeni olan Türkan Derya ile tanıştı. İkili arasında kısa sürede doğan aşk aynı yıl evliliğe adım atmalarına neden oldu. Türkan Derya ile Ozan Güven’in evliliği 5 yıl sürdükten sonra çift 2010 yılında boşanırken Ozan Güven’in bu evlilikten Ali Ateş isminde bir oğlu bulunmaktadır.

Ozan Güven 2000 yılında 22.Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde “Yılın umut veren en genç oyuncusu ödülünü, 2003 yılında 10.Çasod Oyuncu Ödülleri’nde “Juri özel ödülü” ve 2005 yılında da Bir İstanbul Masalı adlı televizyon dizisindeki rolünden dolayı 1.Beyaz İnci Tv Ödülleri’nde “En iyi yardımcı erkek oyuncu rolüne layık görülmüştür.

Ozan Güven Gora, Arog, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 216, Karakomik gibi filmlerde başrol oynamış ayrıca İkinci Bahar, Canım Ailem, Muhteşem Yüzyıl ve Fi gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir. Ozan Güven Boğa burcudur ve 1-75 metre boyunda 67 kilo ağırlığındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.