Sömestr Çocuk Şenliği başlıyor

53

Yarı yıl tatiline günler kala Maltepe Belediyesi ilçedeki çocuklara muhteşem bir yarı yıl tatili olarak “Sömestr Çocuk Şenliği” düzenlemeye hazırlanıyor. Maltepe Belediyesi tarafından 18 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve ,2 Şubat Pazar günü sona erecek olan şenlikte  Maltepe’de sevilen çizgi film karakterlerinin yayınlanmamış maceraları, masal kahramanlarının yeni oyunları sergilenirken bu etkinliğe katılacak olan minikler ve aileleri hiçbir ücret ödemeyecekler.

“Sömestr Çocuk Şenliği” etkinliği Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ve bu etkinlik kapsamında bir çok çocuk filmi ve tiyatro oyunlarının gösterimleri yapılırken her gün animatörler eşliğinde yüz boyama etkinliği, maskot gösterileri ve balonlar dağıtılacak.

“Sömestr Çocuk Şenliği”  etkinliği açılışında dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan “Küçük Prens” ile başlayacak. Açılışta Tiyatro Yeniden tarafından sahnelecek olan “Küçük Prens ve Çiçek” isimli oyun okulları tatile giren minik izleyicileri ile buluşurken ayrıca televizyonlarda büyük bir ilgi ile izledikleri çizgi film karakterleri Sylvester ve Tweety’nin maceralarının tiyatroya uyarlanmış şekli sahneye taşınacak.

Etkinlik boyunca ayrıca Türk kültürünün en önemli eserlerinden biri olan gölge oyunu “Hacivat ve Karagöz” isimli oyun minik öğrencilere tanıtılacak ve oyunun gösterimi yapılacak.

Minik çocuklar için ayrıca 2016 yılı yapımı olan yönetmenliğini Chris Renaud ve Yarrow Cheney ikilisinin üstlendiği “Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı” isimli animasyon filmi ile birlikte yönetmenliğini Ami Asgerrison’un yaptığı “Asla Yalnız Uçmayacaksın” ve 2018 yılı yapımı olan “Ayı Kardeşler” adlı animasyonlar minik izleyicilerle buluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.