Bahar Öztan kimdir?

279

Türk sinemasının gamzeli güzeli İskenderun’da 11 Ağustos 1962 tarihinde dünyaya geldi. Çocukluk yaşlarında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındıktan sonra gençliği de İstanbul’da geçerken oynadığı bir reklam filmi ile şöhretin basamaklarını tırmanmaya başladı. Daha sonra fotoromanlarda oyunculuk yaparken büyük bil ilgi toplamaya başlayan Bahar Öztan bu fotoromanlarda Barış Manço gibi Türk müziğinin gelmiş geçmiş en önemli isimleri ile oyunculuk yaptı.

ŞAŞKIN MİLYONER İLE YEŞİLÇAM’A MERHABA DEDİ

Bahar Öztan “Şaşkın Milyoner” adlı sinema filmi ile  sinema hayatına merhaba derken 1987 yılında da Bülent Ersoy ve Bahar Öztan ile birlikte İzmir fuarında sahne almaya başladı. İzmir fuarı sahnesi sonrası yurt içinde ve yurt dışında bir çok ülkede sahne aldı.

Bodrum Yalıkavak’ta 1991 yılında. Butik otel işletmeciliğine başlayan Bahar Öztan 1999 yılında da Bodrum’da bir anaokulu açtı.

1980 yılında ilk evliliğini yapan ünlü oyuncu iki yıl sonra eşinden ayrıldıktan sonra 1993 yılında Yavuz Çolak ile dünyaevine girdi. Bu evlilikten bir oğlu dünyaya geldi. Aldığı bir kararla 2001 yılında Amerika’ya yerleşen gamzeli güzelimiz 2007 yılında tekrar yurda geri dönerek İstanbul’da yaşamaya başladı. 2007 yılında “Aşk Kapıyı Çalınca” filminden sonra aynı yıl “Görgüsüzler” adlı televizyon dizilerine adım atmış oldu.

Daha sonra televizyon ekranlarında “Yeşilçam Sokağı” adlı bir televizyon programında sunuculuk yapan Bahar Öztan 2015 yılında yumurtalık kanseri hastalığına yakalandı. Tekrar hastalığın nüksetmesi sonrasında 2017 yılında ameliyat olmak zorunda kalmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.