Hasan’a Ankara Valiliği sahip çıktı

112

Sosyal medyada son iki gündür zor koşullarda yaşamasına rağmen şükreden bir gencin yayınlanan videosunun ardından Ankara Valiliği harekete geçti.

Ankara Valisi Vasip Şahin kameralar karşısına çıkarak sosyal medyada dolaşan kişinin adının Hasan Maden olduğunu belirterek özellikle kış aylarında sokaklarda yaşamak zorunda kalan insanların barınma evlerinde kalabileceğini belirterek açıklamalarda bulundu.

Ankara Valisi Şahin yaptığı açıklamada, “Dün sosyal medyada bir çok vatandaşımızın yakından ilgi duyması sonucu Hasan Maden’den haberimiz oldu. Valilik olarak çok kısa bir sürede kardeşimize ulaştık ve Hasan’ı aldık. Sağlık problemleri yaşadığı için şu an Hasan’ın bir sağlık kurumunda tedavisine başlandı. Tedavisi sonrası ister burada, isterse başka imkanlar sunarak onun yaşamına daha iyi bir şekilde devam etmesi için hepimiz seferber olduk. İsterse bundan sonraki yaşantısına köy yaşamında devam etmek isterse ona böyle bir imkanda sağlayacağız. Ben Hasan konusunda yurdun dört bir yanından seferber olan vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bir çok hayırsever vatandaşımız Hasan için ne yapabilirim diyerek bize ulaştı. Bir çok vatandaşımız hem barınma hem iş imkanı sunabileceğini söyledi” diye konuştu.

Sağlık tedavisi devam ediyor

Vali Şahin Maden’in bir sağlık durumu hakkında da “ İnşallah kısa bir süre sonra tedavisi tamamlanacak ve normal yaşantısına devam edecek. Biz ona barınabileceği bir yer temin edeceğiz. Kendisini de en kısa sürede ziyaret edeceğim. Aralık ayından Mayıs ayına kadar sokakta yaşayan insanlara, kimsesizlere evlerimizi açıyoruz. Hasan sanırım bundan haberdar değildi. Ama önemli değil, bundan sonra Hasan dışarıda kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.