Kadıköy Belediyesi kültür yayınlarına devam ediyor

104

2017 yılında Kadıköy Belediyesi başlatılan “Ulusal Oyun Yazma” yarışmasında dereceye giren oyunları Kültür Yayınları bünyesinde kitaplaştırılarak raflarda yerini bulmaya devam ediyor. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen  yarışma üçüncü yılına girerken 2018 yılındaki yarışmada dereceye girmiş olan ilk üç oyunlar Turgay Çeviker’in yaptığı derlemelerle kitap haline getirildi. 2018 yılında İnsan Hüznü oyun ile birinciliği Mehmet Selçuk Bilge almış, Huzur Apartmanı oyunu ile  Aslı Ayhan ikinci olmuş, Babaannemin ilk twiti adlı oyun ile Nedim Saban ve Benim Annem Cumartesi oyunu ile  Cihan Çakan üçüncülüğü paylaşmışlardı.

Dr. Evren Mercan ve Safiye Türker’in birlikte hazırladıkları da “Yüz Yılın Ardından I. Dünya Savaşı’na Bakmak” adlı kitapları da Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan bir diğer kitap oldu

Dünya Savaşı’nın 100 yılı dolayısıyla düzenlenen sempozyumda Prof. Dr. Korkut Boratav, . Prof. Dr. Bilsay Kuruç, , Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Haluk Oral, Prof. Dr. Cüneyt Akalın ve Prof. Dr. Mesut Uyar gerçekleştirmişler ve bu konferansın derlemesinden bu kitap hazırlanmıştı. Kitapta Birinci Dünya Savaşı hakkında merak edilen her konu işlenirken savaşın cepheleri ve savaş sonrasında dünyayı etkileyen sonuçlar ele alınırken savaştan alınan bazı kesitlerle Birinci Dünya Savaşı her yönüyle anlatılmaya çalışıldı.

İsteyen herkes ister internet satış sitelerinden ister kitapevlerinden Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan kitaplara sahip olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.