Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

200

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 14’üncüsü düzenlediği ve Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”e müracaatlar başladı. Kadınların fotoğraflarla hayata bakış açılarını yansıttıkları, 18 yaş ve üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların katılabildiği yarışmanın müraacatları, 11 Mart’a kadar sürecek.

Türkiye’nin en fazla ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri olarak nitelendirilen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2020 için başvurular başlarken, yarışmanın bu yıl 14’üncüsü düzenleniyor ve bugüne kadar 19 bini aşkın katılımcı, 75 binin üzerinde fotoğrafla yarışmaya katıldı. Başvurular da Anadolu Hayat Emeklilik ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Danışmanlığını Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) yaptığı yarışmaya, “Hayata Dair” temasıyla 18 yaş üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılar en fazla 4 adet fotoğrafla katılabiliyor.

Bu seneki seçici kurulda fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Ertan, fotoğraf muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer alıyor.

Sonuçları 3 Nisan 2019 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesinde ve http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinde yayınlanacak olan yarışmanın birincisi 7 bin TL, ikincisi 5 bin TL, üçüncüsü ise 3 bin TL ödül alacak. Yarışmada dereceye giren 3 eser de bin TL değerinde mansiyon ödülünün sahibi olacak. Ayrıca sergileme alan eser sahipleri 350 TL ödül kazanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.