2020 yılında merakla beklenen 20 film

22

2020’de gösterime girecek olan bir dizi film sinemaseverleri heyecanlandırdı.

Steven Spielberg, Batı Yakası Hikayesi’ni yeniden yorumlamak üzere yönetmen koltuğuna otururken, Sam Mendes de Birinci Dünya Savaşı’nda geçen 1917 filminde kullandığı çekim teknikleriyle konuşulmaya başlandı.

Süper kahraman filmleri açısından da 2020 yılının bereketli geçmesi bekleniyor. Yırtıcı Kuşlar, Mulan, Kara Dul ve Wonder Woman 1984 bunlar arasında.

Ayrıca 1980’lerin kült filmleri Hayalet Avcıları ve Top Gun’ın devam filmleri de 2020 içerisinde gösterime girmeyi bekliyor.

James Bond ve Hızlı ve Öfkeli de aksiyon severleri memnun edecek.

Tavşan Jojo (Jojo Rabbit)

İkinci Dünya Savaşı döneminin Alman diktatörü Adolf Hitler ile ilgili çekilmiş ender komedilerden ve yılın en çok beklenen filmlerinden biri.

Savaş döneminde Almanya’da geçen filmde, Nazi gençlik kamplarında eğitim gören genç Jojo’nun annesinin tavan arasında sakladığı Yahudi kızla arkadaşlık kurması ve böylece inandığı şeyleri sorgulamasını konu alıyor.

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini 2004 yılında En İyi Kısa Film dalında Oscar adayı olan Yeni Zelandalı yönetmen Taika Waititi yapıyor.

Film Türkiye’de 31 Ocak’dta vizyona girecek.

1917

Oscar ödüllü yönetmen Sam Mendes’in çektiği 1917, Birinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor.

Film, yüzlerce askerin hayatını kaybetmesini önleyecek bir mesajın düşman bölgesine geçilerek iletilmesi gibi başarı şansı oldukça düşük ancak kritik bir görevi yerine getirmekle görevlendirilen iki askerin öyküsünü anlatıyor.

Filmde rol alan oyuncular arasında Colin Firth, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Mark Strong ve Richard Madden gibi isimler var.

Türkiye vizyon tarihi 7 Şubat 2020.

Türkiye’de yılın son günlerinde vizyona giren Skandal filmi, Fox News’un eski Genel Yayın Yönetmeni Roger Ailes’ın kendilerini taciz ettiği iddiasını ortaya atan kadınların hikayesini anlatıyor.

Fox News’u ABD’nin en çok izlenen haber kanalı yapan Ailes hakkında 2016 yılında cinsel taciz iddiaları ortaya atılmıştı.

Ailes, 2017 yılında hayatını kaybetti.

Skandal filmi de Ailes’i ihbar edip, dava süreci başlatan üç kadının öyküsünü anlatıyor.

Yırtıcı Kuşlar (Birds of Prey)

Yılın ilk süper kahraman filmlerinden birisi.

Filmdeki kötü karakteri de Ewan McGregor canlandırıyor.

Cathy Yan’in yönettiği film, aynı zamanda Asya kökenli bir kadın yönetmenin çektiği ilk Amerikan süper kahraman filmi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de vizyon tarihi 7 Şubat 2020.

Mulan

Disney, 2020’de eski bir filmi yeniden çekme furyasına yeni bir film daha eklemeye hazırlanıyor.

1998 yapımı animasyon film Mulan, 2020’de vizyona girecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.