İllüstratörlerin sergisi kapılarını açtı

203

İllüstratörler Platformu’nun düzenlediği “İllüstratörler Platformu Birinci Karma Sergisi”, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde açılarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

İllüstratörler Platformu’nun kurucu başkanı Nurgül Şenefe ile Maltepe Üniversitesi GSF Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkan Yardımcısı Devrim Dinç İlkan’ın küratörlüğünde gerçekleşen sergiye katılımcılar arasında Maltepe Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız, Bahçeşehir Üniversitesi Dekan Yardımcısı-Kreatif Endüstriler Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Dr. Şafak Şahin, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Başak Ürkmez, eserleriyle sergiye katkı sağlayan illüstrasyon sanatçıları ve çok sayıda davetlinin katılımı ile açılan sergi, katılanların beğenisini topladı.

Serginin açılış konuşmasını yapan İllüstratörler Platformu’nun kurucu başkanı ve serginin de eş küratörü Nurgül Şenefe, katılım gösterenlerin birlik beraberliğiyle, serginin kendileri için daha çok anlam ve değer kazandığını belirterek herkese teşekkürlerini sundu. “Büyük özveri, sevgi ve heyecanla bir yıl boyunca çok keyifli çalışmalar yaptık. Yıl sonu kapanışını da sizlerin değerli katkılarıyla bu sergiyle taçlandırmak istedik” diyen Şenefe, Platformun illüstratör ve illüstrasyonun Türkiye’de sahip olduğu alanı, sanat dalı kabulünü daha çok güçlendirecek projeler yaptıklarını ve 2020 de de daha güçlü projelerle bu misyona devam edeceklerini altını çizdi ve sözü Şafak Şahin’e bıraktı.

Şafak Şahin de sergide yer alan her bir eserin arkasında büyük bir zeka, emek, yaşanmışlık ve deneyim olduğunu vurgulayarak bu işe gönül vermiş herkesin eserlerine bu tortuları yansıttığını ve kendilerinin de ellerinden geldiğince bu tortuları herkese ulaşmasını sağlamak üzere, İllüstratörler Platformu’na desteklediklerini, hem akademik hem sektörel anlamda daha sıkı çalışmak için Nurgül Şenefe ile planlar yaptıklarını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.