Halit Ergenç’e Uluslararası Randevu Ödülü

27

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından bu yıl gerçekleştirilen Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nin Kültür ve Sanata Katkı Ödülü, Sinemaya Katkı Ödülü ve Uluslararası Randevu Ödülü festivalin 22. yaş kutlamasında düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Beste Bereket’in yaptığı ödül töreninin açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Elif Dağdeviren, 1991’de kurulan çok eski bir vakıf olarak sinema için hala ilk günkü gibi gönülden çalışan ancak artık bunu günümüzün koşullarına uyarlayarak yapan bir vakıf olduklarını dile getirdi.

Gecede ilk verilen ödülde TÜRSAK Vakfı’nın kültüre ve sanata katkılarıyla fark yaratan kişi ve kurumları onurlandırmak amacıyla hayata geçirdiği Kültür ve Sanata Katkı Ödülü’nün bu yılki sahibi sanatın tüm disiplinlerini kapsayacak programıyla herkes için erişilebilir, canlı ve sürdürülebilir bir kültür ve yaşam platformu olmayı hedefleyen ve bir Vehbi Koç Vakfı kuruluşu olan ARTER oldu. ARTER’i temsilen ödülü almak için sahneye gelen İlkay Baliç’e ödülünü TÜRSAK Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Okan ve oyuncu Vildan Atasever takdim etti. ARTER’i bu ödüle layık gördükleri için tüm TÜRSAK ekibine teşekkürlerini sunan Baliç, ARTER olarak taşındıkları Dolapdere’deki yeni yerlerinde 2019 yılında sanatın her alanından birçok etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını ve bunu 2020 yılında da artırarak sanata destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Randevu İstanbul’un uluslararası alanda ülkemizi ve sinemamızı başarılı bir şekilde temsil eden, Türk kültürünün ve sinemasının tanıtımına büyük katkılarda bulunan sinemacılara verilen Uluslararası Randevu Ödülü bu yıl bugüne kadar rol aldığı dizi, yerli ve yabancı filmler ve tiyatro oyunlarındaki performanslarıyla, katıldığı ve parçası olduğu ulusal ve uluslararası etkinliklerle ülkemizi dünya çapında başarılı bir şekilde temsil eden oyuncu Halit Ergenç’e takdim edildi. Sette çekimlerde olduğu için törene katılamayan Ergenç’in adına sahneye çıkan yapımcı Timur Savcı’ya ödülü TÜRSAK Başkanı Elif Dağdeviren ve TÜRSAK Vakfı Başkan Yardımcısı Burhan Gün takdim etti. Ödül aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Savcı, beraber farklı projelerde çalıştıkları Halit Ergenç’in bu ödülü hak ettiğini belirterek TÜRSAK Vakfı’na da teşekkürlerini sundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.