Nebahat Öğretmen’in hikayesi uluslararası yarışmada

115

Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanan Nebahat Öğretmen’in öyküsünü anlatan “Servis”, 31 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek olan 42. Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali’nin “Uluslararası Yarışması” kategorisinde yer alacak.

“Servis”, Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali‘ne başvuran 9193 film arasından seçildi. Film, “Uluslararası Yarışma” bölümünde 80 film ile birlikte “Büyük Ödül” için yarışarak Türkiye’yi temsil edecek.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ramazan Kılıç’ın üstlendiği “Servis”, Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış olan kadın bir öğretmenin hiç araç kullanmayı bilmediği halde öğrencilerinin okula daha rahat gidebilmeleri için servis şoförlüğü yapmaya karar vermesini konu alıyor. Çocuk sevgisiyle, öğrenmeye ve öğretmeye olan azmiyle dolu olan Nebahat’in sonunda minibüsü sürmeyi öğrenmesi ve başından geçen olayları Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ canlandırıyor.

Öğrencilerini evlerine güvenli ve sıcak bir şekilde götürebildiği için yaşadığı mutluluğun öyküsüyle izleyenleri etkileyen film, festival yolculuğunu sürdürecek.

Filmin Künyesi:

Ülke: Türkiye

Yapım Yılı: 2019

Süre: 14:00

Yönetmen: Ramazan Kılıç

Senaryo: Ramazan Kılıç

Yapımcı: Ramazan Kılıç

Uygulayıcı Yapımcı: Betül Durdu

Görüntü Yönetmeni: Dilşat Canan

Kurgu: Abdullah Enes Ünal

Sanat Yönetmeni: Rabia Kip

Müzik: Ahmet Kaya

Ses Tasarım ve Final Miksaj: İlker Rukan

Görsel Efektler ve Renk: Barış Ziya Çelik

Oyuncular: Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ

Yardımcı Yönetmen: Ayşen Öztekin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.