Açılış gecesi renkli görüntüler

96

Ressam Devrim Erbil’in İstanbul Art Show için özel olarak tasarladığı, post modernizmin parçalanma, dağılma ve saçılma temalarına dikkat çeken 10 metrekarelik dev tablosu, Erbil’in canlı performansıyla 50×50 cm’lik 40 eşit parçaya ayrıldı. Mercan Dede’nin canlı müzik performansı sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

Sanatseverlerin ziyaretine açılan İstanbul Art Show, birçok farklı tarzda sanat eserini bünyesinde barındırıyor. Bu yıl II.si gerçekleşen disiplinler arası fuar, İstanbul Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenleniyor. Son dönemin en çok tartışılan kavramı Post-truth’un sanatı nasıl dönüştüreceğinin tartışıldığı İstanbul Art Show’da birbirinden renkli ve değerli performanslar yer alıyor.

Gala gecesinde, Ressam Devrim Erbil’in İstanbul Art Show için özel hazırladığı postmodernizmin parçalanma, bölünme, dağılma ve saçılma alt başlıklarına gönderme yapan eseri, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Mercan Dede olarak bilinen Arkın Ilıcalı’nın; resimlerinden, heykellerinden, müziklerinden, video art’larından ve enstalasyonlarından fuar için özel olarak hazırladığı post-truth odası büyük ilgi gördü.

Türk plastik sanatlarına özgün katkılar veren sanatçılara özel ödüllendiriliyor

Ödül alacak sanatçılar arasında, resimlerinde psikolojik eleştiriyi özgün bir dışavurumcu tutum ve dramatik-trajik bir dil aracılığıyla betimleyen Mehmet Güleryüz, Mevlana ile Kafka arasındaki geniş yelpaze içerisinde salınarak insanı makrokozmos içerisinde bir böcek olarak tanımladığı kadar, insanın içerisinde de dev bir mikrokozmos tasvir eden Ergin İnan, kuramsal bir bakış çerçevesinde resimlerini entelektüel bir duyarlıkla inşa eden, boşluğun sınırlarını, kişinin yönlendirilmelerini sorgulayan Ekrem Kahraman ve heykellerinde kullandığı akışkan formlarla, plastik öğeleri konu ve temaya öncelikli tutan Mahmut Aydın yer alıyor. Ödül töreni 21 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.