Erol Evgin’den 50. yıla görkemli final

70

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Erol Evgin, 50. Yıl Konserleri Türkiye turnesinin finalini Ankara Congresium sahnesinde verdiği konserle yaptı. Sanatseverlerin ilgi gösterdiği konserde sanatçı, unutulmaz şarkılarıyla birlikte türküler, tangolar ve marşları seslendirdi. Bunun yanı sıra Evgin, fıkralar, hatıraları ve hayatından hikayelerle izleyenlere keyifli gece yaşattı.

Müzik macerasının 1969 yılında “Sen ve Eski Günler” şarkılarını seslendirdiği 45’lik plakla başladığını hatırlatan Evgin, 7-8 yıllık arayış dönemi içinde 9 farklı 45’lik plak yaptığını söyledi. 1976’da İşte Öyle Bir Şey ve Sevdan Olmasa şarkılarıyla Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile plak çıkardıklarını, söz konusu ikiliyle 8 yıl birlikte çalıştıklarını ifade eden Evgin, bu eserlerin Türk pop müziğinin zirve şarkıları olduğunu belirtti.

Sanat yaşamı boyunca, müzik dışında diğer sanatlarla da sevenlerinin karşısına çıktığını belirten Evgin şunları söyledi: “Hisseli Harikalar Kumpanyası ve Şen Sazın Bülbülleri ile müzikaller yaptım. Üç sinema filmi çektim. Arabeskin egemen olduğu yıllarda, kenara çekildim. Mimarlık yaptım, eşim de mimar. 20 yıl mimarlık yaptık. O arada televizyon şovları yaptım. 2005 yılında Melih Kibar vefat edince klasikleşmiş şarkılarımızı koleksiyon albümler olarak çıkardım. Ondan sonra da sahne çalışmalarına yeniden başladım ve bugüne geldik. Müzik hayatım, sanat serüvenim başlayalı 50 yıl olmuş. Rüzgar gibi geçti filmi var ya. Hakikaten öyle benim için. Bir yere çıkmak, merdivenleri çıkmak, zirvede olmak, tabii ki çok zor ama orada kalabilmek ve bunu sürdürebilmek çok önemli. Başarıyı sürdürmek yaptıklarınız kadar yapmadıklarınızla da oluyor. Birtakım size uymayan şeyleri yapmıyorsunuz, ince eleyip sık dokuyorsunuz. ‘Bu projede ben yer almasam’ diyorsunuz, ‘bana yakışır, bana yakışmaz’ diyorsunuz. O sayede sizi seven insanlarda hayal kırıklığı yaratmadığınız sürece sürdürebiliyorsunuz başarıyı. Ben de bunu yapmaya çalıştım kendimce.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.