6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” yarışması başlıyor

41

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından tasarruf ve yatırım bilincinin aşılanması için düzenlenen “6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvuru süreci devam ediyor. Dereceye girenlerin 12 bin 500 TL’ye varan yatırım fonu kazanacağı yarışmaya son başvuru tarihi ise 6 Mart 2020.
Yarışmada ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL değerinde yatırım fonu kazanacak. Yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, bir yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği elde edecek.
Dördüncü olan yarışmacı ise 2014 yılından bu yana yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebeonayan Özel Ödülü kapsamında 5 bin TL değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak.
Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, Sinema SE7EN Mecmua Genel Yayın Yönetmeni ve Sinema Yazarı Murat Özer, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel, Hürriyet Gazetesi Sinema Yazarı Uğur Vardan ve TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan’dan oluşan jüri, bugünden yapılan yatırımlarla geleceğe sahip çıkmayı ve yön vermeyi hedefleyen en iyi filmleri seçecek.
 Yarışmada jüri üyeliği koltuğunda da oturan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreteri İlkay Arıkan, “Hem tasarrufa dair farkındalık yarattığımız hem de sanata katkıda bulunduğumuz etkinliğimizin altıncısını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Her sene muhteşem kısa filmleriyle birçok kişi yarışmamıza katılıyor. Bu sene de bunun aynısının olacağına inancımız tam” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.