Krysten Ritter’ın ilk romanı Türkçede

38

Jessica Jones dizisinin yıldızı olan Krysten Ritter ilk romanını çıkardı. “Şenlik Ateşi” ismiyle Türkçeleştirilen kitap, İthaki Yayınları etiketiyle 5 Aralık’ta raflara çıkıyor.

Kitap, gizemler ve tehlikelerle dolu geçmişine yolculuk eden bir kadının ters köşelerle dolu serüvenini anlatıyor.

Kitabın konusu ise şöyle:

Abby Williams, on yıl önce nahoş anılarını toprağa gömüp, lise hayatını kâbusa çevirmiş olan insanları ve ailesini geride bırakarak büyüdüğü Barrens kasabasını terk etmiştir. Artık Şikago’da bir çevre avukatı olan Abby, şehirde güzel bir dairede yaşıyor, tatmin edici bir işte çalışıyor ve geçmişini düşünmekten kaçınıyordur.

Fakat Abby yeni bir dava yüzünden kasabası Barrens’a dönmek zorunda kalınca eski yaraları tekrar kanamaya başlar. Kasabanın belkemiği olan ve herkesin sevdiği Optimal Şirketi’ni araştırmaya gönderilen Abby, on yıl önce popüler kız Kaycee Mitchell ve arkadaşlarının sebep olduğu Barrens’ın en büyük skandalı ile şu anki soruşturma arasında garip bağlantılar bulur.

Bu skandaldan sonra ortadan kaybolan Kaycee’ye gerçekte neler olduğunu öğrenmek için çabalayan Abby hayal ettiğinden daha rahatsız edici sırları açığa çıkaracaktır: “Oyun” adında, kasabayı ve orada yaşayanları tehdit eden, tehlikeli bir ritüel.

Kitap hakkında ise birbirinden önemli yorumlar yapıldı.

Çoksatan Kayıp Kız’ın yazarı Gillian Flynn, yorumunda “Fevkalade ve tüyler ürpertici bir ilk roman” ifadelerini kullanırken, “Kyrsten Ritter’ın ilk romanı Şenlik Ateşi’ne bayıldım. Karanlık, rahatsız edici ve elinizden bırakamayacağınız bir eser” dedi.

Çoksatanların arasında yer alan 10 Numaralı Kamara ve Kapkaranlık Ormanda’nın yazarı Ruth Ware, “Jessica Jones’un yıldızı Şenlik Ateşi’yle edebiyat dünyasına mükemmel bir giriş yapıyor. Gizemli, psikolojik olarak insanı etkileyen bir hikâye” yorumu yaptı.

Çoksatan kitap olan Karanlık Madde’nin yazarı Blake Crouch ise yorumunda, “Büyük bir yetenekten olağanüstü bir ilk roman” vurgusu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.