7. Kayseri Film Festivali sürüyor

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
114

Kayseri’nin Talas Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından ve Kadir Turna direktörlüğünde gerçekleşen Kayseri Film Festivali heyecanı, sergiler, söyleşiler, paneller ve film gösterimleri ile ikinci gününde devam etti.

Festivalin ikinci gününde Talas Osmanlı Sokağı Tol Kilise’de yapılan Yeşilçam Sergisi ve söyleşilerle film gösterimlerine alternatif etkinlikler düzenleni. Festivalin Kayseri Park Sinema Salonları’ndaki bölümünde Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri ve Yarışma Dışı Gösterim Filmleri ile sinemaseverler yılın öne çıkan filmlerini izledi.

ERÜ Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Ulusal Kısa Metraj Yarışma Filmleri gösterimlerinin yanı sıra “Bağımsız Yapımlar İçin Ortak Yapım Süreci” ve “Anadolu Belge Ekolü” isimli iki panel yapılarak sinema ve filmleriyle merak edilenler konuşuldu.

Sinemaseverler ile Talas Osmanlı Sokağı Tol Kilise’de buluşan “Yeşilçam Sergisi” Türk Sineması’nın önemli değerlerini sergideki fotoğraflar aracılığı ile sinemaseverlerle buluşturdu. Festivalin gösterim ekibinde yer alan Eylem Soyuslu’nun sergi ile ilgili düşünceleri de festival açısından serginin önemini vurguladı.

Festivalin bu yıl daha geniş bir kitleye ulaştığına dikkat çeken ve festivale olan ilgiden oldukça memnun olduklarını söyleyen Soyuslu, sinemaseverlerin “Yeşilçam Sergisi”nde Yeşilçam’ın kült olmuş birçok ismini görebileceğini ve sergi sayesinde böylesine önemli fotoğrafları sinemaseverler ile paylaşmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Soyuslu, “Farklı bir dünyaya girdiğiniz bu mekanda gördüğünüz fotoğraflarla birlikte çok daha farklı şeyler hissediyorsunuz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.